5. Rankingløp 2002

25.08.02

Split time result list by Class

D10-12 | D11-12N | D13-14 | D15-16 | D13-16K | D17C |
D17K | D17N | D17-18 | D19L | D35K | D40 |
D50 | H10-12 | H11-12N | H13-14 | H15-16 | H13-16K |
H13-16N | H17C | H17K | H17N | H17-18 | H19-20 |
H21K | H21L | H21L (Filtered EMIT) | H35K | H40 | H50 | H60

Resultlist by Class

D10-12 | D11-12N | D13-14 | D15-16 | D13-16K | D17C |
D17K | D17N | D17-18 | D19L | D35K | D40 |
D50 | H10-12 | H11-12N | H13-14 | H15-16 | H13-16K |
H13-16N | H17C | H17K | H17N | H17-18 | H19-20 |
H21K | H21L | H35K | H40 | H50 | H60 | N-Åpen

Resultlist D10-12

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Sævareid,Malene Christine       Fana IL                      28:51     
 2	Ingvaldsen,Lene                 T&IF Viking                  29:39     
 3	Svardal,Marie                   Fana IL                      43:46     
 4	Øyen,Ingvild                    Fana IL                      43:48     
  

Resultlist D11-12N

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Heggeland Floor,Meryll          Kalandseid IL                09:11     
 2	Gjesdal,Linn Kristine           IL Varegg                    09:15     
 3	Frugård,Ragnhild                Stord T&IL                   10:30     
 4	Liland,Marianne                 Kalandseid IL                10:31     
 5	Hansen,Nora                     IL Gular                     10:43     
 6	Vikene,Kristin                  Stord T&IL                   10:47     
 7	Igesund,Sigrid Holte            Fana IL                      10:50     
 8	Grutle,Maren                    Stord T&IL                   10:52     
 9	Almeland,Vilde                  Kalandseid IL                12:05     
 10	Valestrand,Elina Prestmo        Risnes IL                    15:13     
 11	Igesund,Guro Holte              Fana IL                      15:34     
 12	Cathrine,Tvedt                  Oddersjå                     15:55     
 13	Bjørndal,Heidi                  IL Varegg                    16:23     
 14	Korsvold,Emilie                 IL Varegg                    16:28     
 15	Femsteinevik,Ragnhild           IL Strand-Ulv                19:09     
 16	Vonen,Maria Njølstad            IL Varegg                    21:15     
 DSQ	Opheim,Ane Og Antonie           NOTEAM                       22:25     
  

Resultlist D13-14

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Drange,Siri Sjødin              Askøy O-lag                  28:14     
 2	Legård,Britt Kari               Odda O-lag                   30:28     
 3	Drange,Torill Sjødin            Askøy O-lag                  34:56     
 4	Rognsvåg,Silje                  Fana IL                      44:39     
  

Resultlist D15-16

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Sognnæs,Inglin                  Bergens Turnforening         23:56     
 2	Bøe,Ruth Helen                  IL Varegg                    48:33     
 DSQ	Snilstveit,Sonja                Strandvik IL                 54:05     
  

Resultlist D13-16K

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Tjøswold,Sissel                 Bergens Turnforening         30:19     
  

Resultlist D17C

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Lande,Ingfrid                   Bergens Turnforening         19:59     
 2	Bjørkevoll,Kjersti              Odda O-lag                   20:03     
 3	Mogstad,Therese                 Fana IL                      20:09     
 4	Sævareid,Magnhild               Fana IL                      23:31     
 5	Andersen,Kjersti                Odda O-lag                   25:10     
 6	Åsheim,Oddveig                  IL Gular                     27:10     
 7	Erichsen,Anniken                Fana IL                      29:23     
  

Resultlist D17K

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Rykkje,Linda                    Fana IL                      28:57     
 2	Hirsch,Karine                   Fossum                       32:15     
 3	Bottolfsen,Hilde                IL Varegg                    41:41     
 4	Gallaher,Kristin B.             Kalandseid IL                42:26     
 DNS	Herfindal,Torunn                Kalandseid IL                          
  

Resultlist D17N

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Gjestemoen,Anne                 Bergens Turnforening         19:22     
 2	Trætteberg,Randi                Fana IL                      20:01     
 3	Tokheim,Jorunn Irene            Odda O-lag                   20:41     
 4	Valestrand,Gro                  Bergens Turnforening         20:46     
 5	Lerøy,Siv                       IL Varegg                    21:15     
 6	Solheim N.,Lisbeth              Fana IL                      26:20     
 7	Havre,Åse Britt                 Odda O-lag                   01:02:56  
  

Resultlist D17-18

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Drange,Line Sjødin              Askøy O-lag                  49:49     
 DNS	Daltveit,Ingrid                 Fana IL                                
  

Resultlist D19L

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Hoksrud,Aasne                   Nydalen SK                   54:50     
 2	Vikingstad,Anne Kari            IL Gular                     55:32     
 3	Martinsen,Helen                 IL Gular                     55:55     
 4	Bergsvåg,Mari                   Stord T&IL                   58:43     
 5	Høydalsvik,Kristin              IL Gneist                    01:04:14  
 6	Aubert,Anne Katrine             Fana IL                      01:06:12  
 7	Tröße,Christiane                IL Gular                     01:06:50  
 8	Ormberg,Liv                     Fana IL                      01:22:53  
  

Resultlist D35K

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Roll,Lise                       Fana IL                      26:05     
 2	Raadal,Lene                     Fana IL                      27:25     
 3	Gjesdal,Wenche                  IL Varegg                    29:48     
 4	Aadland,Lisbeth                 Samnanger IL                 41:52     
  

Resultlist D40

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Solli,Rannveig                  Askøy O-lag                  34:13     
 2	Rognsvåg,Turid                  Fana IL                      37:00     
 3	Nipen,Marit                     IL Gneist                    38:23     
 4	Corneliussen,Bente              Kvernbit IL                  43:31     
 5	Løver,Anne                      Stord T&IL                   44:40     
 6	Daltveit,Anne Kjersti           Fana IL                      51:47     
 7	Westergård,Anne                 IL Varegg                    53:39     
 7	Drange,Elin Sjødin              Askøy O-lag                  53:39     
  

Resultlist D50

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Westerheim,Ann-Marie            Stord T&IL                   24:18     
 2	Sognnæs,Ingjerd                 Bergens Turnforening         24:52     
 3	Slettemark,Edel                 Stord T&IL                   30:49     
 4	Roll,Ingrid                     Fana IL                      31:31     
 5	Aasheim,Marie                   Stord T&IL                   34:19     
 6	Hodnekvam,Kjellaug              Bergens Turnforening         35:40     
 7	Else,Ellingsen                  NOTEAM                       49:34     
 DSQ	Kocbach,Bjørg                   Bergens Turnforening         26:22     
  

Resultlist H10-12

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Solheim,Lasse                   Fana IL                      17:20     
 2	Valen,Knut                      IL Varegg                    17:54     
 3	Valestrand,Kasper Prestmo       Risnes IL                    18:06     
 4	Andersen,Henrik                 Odda O-lag                   19:41     
 5	Eikner,Jan-Niklas               Fana IL                      19:52     
 6	Roll Karlsen,Espen              Fana IL                      21:02     
 7	Pedersen,Jørgen                 T&IF Viking                  21:40     
 8	Heradstveit,Kristian            IL Varegg                    23:52     
 9	Hanevik,Tord                    Fana IL                      24:19     
 10	Fossedal,Fredrik                IL Varegg                    36:11     
 DNS	Holmefjord,Stian                Fana IL                                
  

Resultlist H11-12N

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Westergard,Håkon                IL Varegg                    06:48     
 2	Valen,Øyvind                    IL Varegg                    07:03     
 3	Risan,Simon                     Stord T&IL                   07:05     
 4	Danmo,Mads                      Stord T&IL                   07:09     
 5	Polden,Andreas                  Stord T&IL                   07:10     
 6	Basberg,Bård Hage               IL Varegg                    07:27     
 7	Hystad,Jacob                    Stord T&IL                   07:33     
 8	Tjøswold,Erik                   Bergens Turnforening         07:39     
 9	Johnsen,Preben E.               Stord T&IL                   07:58     
 10	Persson,Andreas Nesse           IL Gneist                    08:07     
 11	Halland,Ole                     Stord T&IL                   08:29     
 12	Ruud,Sindre                     IL Varegg                    08:47     
 13	Hovden,Sindre                   Stord T&IL                   08:59     
 14	Femsteinevik,Martin             IL Strand-Ulv                10:09     
 15	Juvik,Ross                      IL Gular                     10:11     
 16	Soltvedt,Petter                 Kalandseid IL                12:51     
 17	Eikner,Simon                    Fana IL                      14:51     
 18	Haugetun,Kristian               Kalandseid IL                16:57     
 19	Femsteinevik,Vegard             IL Strand-Ulv                19:42     
 20	Paulseth,Sindre Møen            IL Varegg                    21:27     
 DNS	Sperre,Asbjørn                  Kalandseid IL                          
 DNS	Hellen,Sondre                   T&IF Viking                            
 DNS	Hovden,Råmund                   Stord T&IL                             
 DNS	Kristian,Nøstdal                Fana IL                                
  

Resultlist H13-14

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Westergard,Morten               IL Varegg                    21:24     
 2	Gjestemoen,Erlend               Bergens Turnforening         26:26     
 3	Bjørkevoll,Eirik                Odda O-lag                   27:53     
 4	Bjørkevoll,Espen                Odda O-lag                   28:43     
 5	Solheim,Stian                   Fana IL                      29:45     
 6	Slettemark,Snorre Sebastian     IL Varegg                    30:46     
 7	Tokheim,Stian                   Odda O-lag                   32:53     
 8	Paulsen,Vegard                  Odda O-lag                   50:31     
 9	Thowsen,Øyind                   T&IF Viking                  51:05     
 10	Iversen,tom fredrik             T&IF Viking                  55:48     
 DNS	Tungodden,Leif K                T&IF Viking                            
  

Resultlist H15-16

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Wollen Steen,Kristian           Fana IL                      29:41     
 2	Rognsvåg,Espen                  Fana IL                      31:35     
 3	Daltveit,Anders                 Fana IL                      36:53     
 4	Johansen,Per Harald             Bergens Turnforening         38:53     
 5	Engelbreth,Knut Inge            IL Varegg                    40:04     
 6	Krogvig,Erik Sebastian          Strandvik IL                 40:29     
 7	Gjuvsland,Sigurd                Strandvik IL                 40:31     
 8	Fauske,Vidar                    Bergens Turnforening         48:26     
 DSQ	Sundberg,Lars Kvale             Fana IL                      58:47     
 DNS	Skage,Ole Andre                 IL Gneist                              
  

Resultlist H13-16K

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Persson,Marius Nesse            IL Gneist                    16:55     
 2	Valestrand,Eivind               Bergens Turnforening         19:01     
 3	Egeland,Øystein Nipen           IL Gneist                    20:15     
 4	Gavle,Andreas                   Odda O-lag                   29:27     
 DNS	Freim,Øystein                   Odda O-lag                             
 DNS	Nerhus,Kristoffer               IL Strand-Ulv                          
  

Resultlist H13-16N

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Tysseland,Vidar                 Samnanger IL                 16:51     
 2	Sperre,Andreas                  Kalandseid IL                18:21     
 3	Træet,Aleksander                Askøy O-lag                  20:08     
 4	Liland,Torbjørn                 Kalandseid IL                39:33     
 DNS	Herfindal,Tor Eirik             Kalandseid IL                          
  

Resultlist H17C

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Femsteinevik,Aasmund            IL Strand-Ulv                14:12     
 2	Hanevik,Geir                    Fana IL                      17:57     
 3	Simonsen,Erlend                 Fana IL                      23:59     
 DNS	Solheim,Svein                   Fana IL                                
  

Resultlist H17K

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Erdal,Arne                      Samnanger IL                 34:00     
 2	Tysseland,Vigleik               Samnanger IL                 34:30     
 3	Solheim,Ronny                   Samnanger IL                 35:02     
 4	Høysæter,Erik                   Samnanger IL                 35:57     
 5	Mogstad,Håkon                   Fana IL                      37:35     
 6	Almeland,Atle                   Kalandseid IL                38:17     
 7	Samuelsen,Tor Andreas           Kalandseid IL                39:00     
 8	Hellen,Bjart Are                T&IF Viking                  39:05     
 9	Skar,Roger                      Samnanger IL                 40:12     
 10	Erdal,Rune                      Samnanger IL                 42:25     
 11	Almeland,Kjell                  Fana IL                      42:45     
 12	Haugan,Harald                   Bergens Turnforening         47:57     
 13	Ellingsen,Jens Kristian         Fana IL                      56:28     
 14	Lauvskar,Ole                    Samnanger IL                 59:00     
 DNS	Herfindal,Tonny                 Kalandseid IL                          
 DNS	Almeland,Chris                  Fana IL                                
  

Resultlist H17N

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Villanger,Kim                   Askøy O-lag                  13:05     
 DNS	Langeland,Truls                 Fana IL                                
  

Resultlist H17-18

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Brochmann,Dag                   T&IF Viking                  58:53     
 2	Skage,Stein Inge                IL Gneist                    01:02:35  
 3	Valestrand,Stian                Bergens Turnforening         01:05:33  
 DNS	Tveito,Sveinung                 IL Varegg                              
 DNS	Rosseland,Erlend                Odda O-lag                             
  

Resultlist H19-20

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Kristiansen,Espen               Fana IL                      01:01:15  
 2	Almeland,Nicholas               Fana IL                      01:13:20  
 3	Pedersen,Christian              T&IF Viking                  01:24:41  
  

Resultlist H21K

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Westergard,Owen Jarvis          IL Varegg                    51:59     
 2	Haugland,Helge                  T&IF Viking                  52:41     
 3	Ottesen,Sverre                  IL Varegg                    53:02     
 4	Tord Bell,Myking                Fana IL                      59:29     
 5	Jacobsen,Torbjørn               Askøy O-lag                  01:08:08  
  

Resultlist H21L

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Westerheim,Bjarthe              IL Gular                     50:05     
 2	Aadland,Per Arne                Samnanger IL                 52:03     
 3	Vidar,Schei                     T&IF Viking                  53:46     
 4	Snilstveit,Gudmund              Askøy O-lag                  54:31     
 5	Bakkejord,Jan Harald            IL Gular                     56:34     
 6	Matthey,Thierry                 IL Gular                     56:54     
 7	Hermansen,Trygve                IL Gular                     57:23     
 8	Femsteinevik,Arnt Ove           IL Strand-Ulv                57:30     
 9	Rykkje,Sveinung                 Fana IL                      58:24     
 10	Eikner,Sigurd                   Fana IL                      01:00:28  
 11	Nysæter,Helge                   IL Gular                     01:01:20  
 12	Rykkje,Ronny                    Fana IL                      01:02:21  
 13	Eikanger,Tom E.                 IL Gular                     01:04:27  
 14	Aksnes,Dag                      IL Gular                     01:04:35  
 15	Westerheim,Kenneth              IL Gular                     01:06:19  
 16	Tørnqvist,Ole                   Fana IL                      01:09:31  
 17	Lein,Karl Arne                  Lierbygda O-lag              01:18:14  
  

Resultlist H35K

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Tonaas,Rune                     Bergens Turnforening         22:59     
 2	Skage,Bjørn-Inge                IL Gneist                    23:10     
 3	Valestrand,Atle                 Bergens Turnforening         24:58     
 4	Strand,Erling                   Bergens Turnforening         27:13     
 5	Soltvedt,Ole Petter             Kalandseid IL                28:23     
 6	Myhre,Stein                     IL Strand-Ulv                29:02     
 7	Gjestemoen,Knut                 Bergens Turnforening         29:50     
 8	Pedersen,Tom                    T&IF Viking                  34:18     
 9	Skogstrand,Tor                  Bergens Turnforening         46:56     
 DNS	Berstad,Ketil                   T&IF Viking                            
  

Resultlist H40

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Daltveit,Memund                 Fana IL                      48:51     
 2	Røen,Arild                      Samnanger IL                 49:34     
 3	Tokheim,Eivind                  Odda O-lag                   52:28     
 4	Halland,Jarle                   Stord T&IL                   53:38     
 5	Steineger,Jan                   IL Gneist                    53:40     
 6	Linga,Svein                     IL Gular                     53:51     
 7	Valestrand,Ørjan                Fana IL                      56:09     
 8	Corneliussen,Truls              Kvernbit IL                  56:52     
 9	Valen,Harald                    IL Varegg                    59:13     
 10	Bergsvåg,Arne                   Stord T&IL                   01:01:25  
 11	Bøe,Øistein                     Fana IL                      01:01:33  
 12	Haugland,Jan                    Årstad IL                    01:06:23  
 13	Hovden,Åge                      Stord T&IL                   01:11:54  
 14	Strand,Torgeir                  Fana IL                      01:12:56  
 15	Gjesdal,Johannes                IL Varegg                    01:15:11  
 16	Snilstveit,Hans Tore            Strandvik IL                 01:19:45  
 17	Slettemark,Jostein              IL Varegg                    01:21:37  
 18	Sævareid,Tommy                  Fana IL                      01:23:41  
 DSQ	Sælen,Arne Johan                Fana IL                      13:40     
 DNS	Austrheim,Atle                  Eikanger IL                            
 DNS	Rognsvåg,Geir                   Fana IL                                
  

Resultlist H50

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Bergseth,Atle                   Kvernbit IL                  31:09     
 2	Torgersen,Jørn                  T&IF Viking                  32:53     
 3	Olav,Kreken                     NN                           34:49     
 4	Jakobsen,Atle                   Askøy O-lag                  34:58     
 5	Alvheim,Atle                    Fana IL                      35:46     
 6	Slettemark,Steinar              Stord T&IL                   35:54     
 7	Mikkelsen,Gunnar                T&IF Viking                  36:00     
 8	Raadal,Magne                    Fana IL                      36:42     
 9	Huse,Jonny                      Stord T&IL                   39:57     
 10	Aubert,Karsten                  Fana IL                      45:31     
 11	Pedersen,Jan Harald             T&IF Viking                  57:11     
  

Resultlist H60

Return
Place
Name
Klass
Time
 1	Westerheim,Karl Ingvald         Stord T&IL                   21:59     
 2	Sandal,Magne                    Fana IL                      23:55     
 3	Skiple,Knut                     Voss IL                      24:46     
 4	Alsaker,Gunnar                  Årstad IL                    25:02     
 5	Haukaas,Svein                   Årstad IL                    25:57     
 6	Ingvaldsen,Axel                 T&IF Viking                  27:20     
 7	Kobbeltvedt,Hermann             T&IF Viking                  28:17     
 8	Dybvik,Ingolf                   IL Solid                     28:46     
 9	Lien,Jan R.                     Bergens Turnforening         33:36     
 10	Strømme,Bjørn                   T&IF Viking                  34:26     
 11	Totland,Leif                    T&IF Viking                  35:49     
 12	Børtveit,Bjarne                 Stord T&IL                   39:22     
 13	Svein,Ellingsen                 Fana IL                      50:37     
 14	Færevåg,Bjarne                  Onarheim IL                  01:29:57  
 DSQ	Skjolde,Bernhard                Onarheim IL                  31:13     
  

Resultlist N-Åpen

Return
Place
Name
Klass
Time
   	Langeland,Simen                 Fana IL                      13:23     
   	Rykkje,Ørjan                    Fana IL                      12:54     
   	Soltvedt,Erlend                 Kalandseid IL                14:34     
   	Igesund,Vemund Holte            Fana IL                      14:11     
   	Langeland,Sondre                Fana IL                      14:13     
   	Solheim,Christian               Samnanger IL                 08:52     
   	Solheim,Morten                  Fana IL                      13:31     
   	Daltveit,Geir                   Kalandseid IL                15:39     
   	Rykkje,Vibeke                   Fana IL                      19:29     
   	Sture Næss,Øyvind               T&IF Viking                  13:25     
   	Røen,Henrik                     Samnanger IL                 17:33     
   	Samuelsen,Ole Jakob B.          Kalandseid IL                12:12     
   	Gjesdal,Jonas                   IL Varegg                    12:02     
   	Ottesen,Per Ola                 IL Varegg                    15:02     
   	Tokheim,Robert                  Odda O-lag                   18:06     
   	Agathie,Charlotte               Kalandseid IL                26:36     
   	Erdal,Malene                    Samnanger IL                 08:43     
   	Daltveit,Kari                   Kalandseid IL                26:34     
   	Hanevik,Eirik                   Fana IL                      11:04     
   	Rykkje,Håkon                    Fana IL                      20:07     
   	Persson,Mikael Nesse            IL Gneist                    10:37     
   	Tysseland,Ingrid                Samnanger IL                 18:15     
   	Tokheim,Sara                    Odda O-lag                   12:34     
   	Langeland,Heine                 Samnanger IL                 10:59     
   	Inga Beate,Bøe                  Fana IL                      17:33     
   	Samuelsen,Eirik B.              Kalandseid IL                18:06     
   	Daltveit,Britt                  Kalandseid IL                26:48     
   	Erdal,Magnus                    Samnanger IL                 10:43     
   	Haugland,Christian              T&IF Viking                  13:11     
   	Sævareid,Ole Kristian           Fana IL                      13:25     
   	Hanevik,Elin                    Fana IL                      28:31     
   	Agathie,Pierre-Andre            Kalandseid IL                01:00:00  
   	Erlend,Skar                     Samnanger IL                 21:00     
   	Røen,Oskar                      Samnanger IL                 09:10     
 DNF	Rognsvåg,Elise                  Fana IL                                
 DSQ	Skar,Knut Olav                  Samnanger IL                 20:23     
 DNS	Solheim,Aleksander              Samnanger IL                           
 DNS	Røen,Thomas                     Samnanger IL                           
 DNS	Erdal,Marin                     Samnanger IL                           
 DNS	Aadland,Ingeborg                Samnanger IL                           
 DNS	Berstad,Sigve                   T&IF Viking                            
 DNS	Langeland,Anne Stina            Fana IL                                
 DNS	Elin,Hanevik                    Fana IL                                


27.08.02 14:31:31 eTiming Version 1.5.4 Emit as

Lisensed to: GULAR